Blog kulturalny
Frazy. Festiwal słowa w piosence

Frazy. Festiwal słowa w piosence

To będą dwa niesamowite koncerty tegorocznego festiwalu!SMOLIK//KEV FOX feat. Krzysztof Zalewski
3.11.2017 godz. 20.00 Sala Ziemi MTP Poznań

SMOLIK//KEV FOX
Dwie indywidualności, które łączy pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Kev Fox to pochodzący z Manchesteru songwriter, autor akustycznych ballad, śpiewanych niepowtarzalnym głosem, z towarzyszeniem gitary. Solowo nagrał nastrojowy album King For a Day . W trakcie jednej z tras koncertowych poznał Andrzeja Smolika, polskiego kompozytora, producenta i multiinstrumentalistę. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem ich wieloletniej znajomości i współpracy.
SMOLIK//KEV FOX to entuzjastycznie przyjęty album, za który artyści odebrali Fryderyka 2016 w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 roku płyta ma status platynowej. Ich pierwszy singiel Run przez wielu uznawany jest jako utwór roku. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają całkiem nowej energii.

Krzysztof Zalewski
Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet zniknął na 9 lat z pierwszego planu. W tym czasie szlifował swój warsztat, występował na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską płytą Zelig, za którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów.
Obecnie promuje najnowszy krążek Złoto, wpisujący się w szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Obok subtelnych ballad na płycie znajdziemy numery dynamiczne, drapieżne. Za Złoto otrzymał 2 nominacje do Fryderyka 2017.


Maciej Fortuna IŁŁA
6.11. 2017 godz. 20. Aula Artis Poznań

Maciej Fortuna
Trębacz, kompozytor i wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics.
Kim była Kazimiera Iłłakowiczówna, której Maciej Fortuna postanowił złożyć swoisty hołd, tworząc muzykę do jej wierszy i prezentując je w formie spektaklu multimedialnego, w tym samym mieście, z którym związana była niemal przez połowę swojego życia? Była artystką, której talent, wyobraźnia i umiejętności daleko wykraczały poza świat literatury. Znając biegle 6 języków, obcując z Witkacym i Tuwimem. Bardzo wiele z tego, co nosiła w sobie pozostało nieodkryte. W ramach Festiwalu Frazy będziemy mieli szansę się do Niej zbliżyć.

Bilety na Festiwal są dostępne na naszej stronie www.bilety24.pl

A ty masz jedną frazą Ogłuchłe piekło wzruszyć...
Jacek Kaczmarski, "Przechadzka z Orfeuszem"
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.