Blog kulturalny
OMD - nowatorskie brzmienie na Soundedit

Jednymi z wykonawców, którzy w tym roku pojawią się na Soundedit będą Panowie z OMD! Andy McCluskey i Paul Humphreys spotkali się po 18 latach rozłąki, aby reaktywować zespół i pokazać światu, że brzmienie spod znaku new romantic jest wiecznie żywe.  

Od najmłodszych lat artyści byli zafascynowani muzyką Briana Eno i Kraftwerk. Grupa Orchestral Manoeuvres In The Dark ma na koncie przeboje: „So In Love”, „Maid Of Orleans”, „Enola Gay”, „Electricity”. Dziś grupa OMD tworząc muzykę korzysta z nowatorskich i zaskakujących rozwiązań. Do produkcji utworu „Our System”, który znalazł się na najnowszym krążku – „English Electric”, formacja wykorzystała dźwięki pochodzące z powierzchni Jowisza, nagrane przez sondę Voyager. Inspiracją do numeru „Night Cafe” był obraz „Nighthawks” namalowany przez Edwarda Hoppera, a tekst utworu został stworzony z tytułów obrazów artysty.

Sprawdźcie kto jeszcze wystąpi na Soundedit.

Zdjęcie: mat. pras. OMD

Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.