Blog kulturalny
800x400
Koncert
Koncert UNOBTAINUM w BLUE NOTE

Koncert UNOBTAINUM w BLUE NOTE

„Dwóch ludzi i ogrom muzyki…”Dwóch artystów rozmawia ze sobą na scenie wykorzystując język brzmień i dźwięków – tak najtrafniej można opisać występy duetu „Unobtainum”. Koncerty tego zespołu to muzyczny dialog i improwizacja, które sprawiają, że każdy występ jest unikatowy. W czwartek, 21 września, „Unobtainum” zagra w klubie „Blue Note” w Poznaniu. Na scenie „Blue Note” wystąpią: Marek Jakubowicz (gitary) oraz Michał Ruksza (fortepian, syntezatory) tworzący duet „Unobtainum”. Muzycy zagrają swoje autorskie kompozycje, w których sporo miejsca pozostawią na instrumentalną improwizację.

Czwartek, 21 września 2017, godz. 20:00

Klub „Blue Note”, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Bilety: 25 zł

Podczas koncertów artyści tworzą unikatową i niepowtarzalną muzyczną przestrzeń. W ich kompozycjach można odnaleźć motywy skandynawskiego jazzu, muzyki świata, najrozmaitszych brzmień, których chętnie słuchają dorośli, a także dzieci. Poprzez muzykę starają się nawiązać dialog zarówno między sobą jak i z tym co w danym momencie będzie ich otaczać. Zapraszają do dialogu towarzyszące im i publiczności emocje oraz odczucia. „Dwóch ludzi i ogrom muzyki, jak się zdawało. Doskonale rozumieli, czym jest cisza, używając jej brzmienia nie tylko jako pogłosu. Najczęściej stawała się nierozerwalną częścią kompozycji, aż w pewnym momencie poczułem, jakby pozwalali jej wręcz improwizować na zadany temat” – tak o jednym z koncertów „Unobtainum” pisał Piotr Bielawski, dziennikarz Radia Łódź, autor bloga etherjazzu.pl

__________________________________________________

UNOBTAINUM - duet założony w 2013 roku przez polskich artystów Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Koncertowali m.in. w „Piwnicy pod Baranami”, Teatrze Gdynia Główna, „Moim Teatrze”, Klubie „Szafa” w Łodzi czy „PiecArt” w Krakowie.  Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej. To wszystko sprawia, że koncerty Unobtainum są unikatowe i każdy z nich ma swoje niepowtarzalny brzmienie.
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.